Doprovázející kapela KaPři: Nyní už se pilně připravujeme na CSA :)

28. 2. 2014 9:57

Jmenujeme se KaPři, což je zkratka Kapela Příchovice, protože jsme vznikli v Centru života mládeže v Příchovicích v Jizerských horách. To se stalo v roce 2006, když se tam o Velikonocích sešla hudbyschopná skupinka nadšenců, aby zpěvem doprovázela mše a obřady těch dní. A jednoho dne vzala Jitka do svých rukou pomyslnou taktovku, začala to dirigovat, a ze skupiny příležitostné se stala skupina organizovaná.

Doprovázíme mše svaté, setkání mládeže – diecézní i celostátní (někteří si nás asi pamatujete z CSM ve Žďáru nad Sázavou 2012), zpíváme na svatbách (nejčastěji těch vlastních :-)), každoročně se účastníme Noci kostelů, a v neposlední řadě také koncertujeme. Naším nejvytíženějším koncertním obdobím bývá obvykle advent a doba vánoční.

Máme na svém kontě už 4 CD: od první nahrávky natáčené v sále v Příchovicích, přes živá vystoupení (např. ze setkání ve Žďáře) až po nejnovější studiové album s názvem Dobryj večir, které je věnované adventnímu a vánočnímu repertoáru. Rádi totiž sbíráme koledy z různých koutů Evropy (někdy i světa) a upravujeme je do vlastních aranží.

Ke zkouškám se scházíme jednou za měsíc v Praze – Holešovicích (pocházíme sice z různých míst, ale řada z nás v Praze studuje nebo pracuje) a při té příležitosti také doprovázíme mši svatou v místní farnosti, takže nás každou první neděli v měsíci můžete potkat na dětské mši u Sv. Antonína ;)

Průběžně nás někteří členové (převážně členky) opouštějí kvůli milým rodinným povinnostem, zároveň se ale náš kolektiv stále rozrůstá o nové tváře, takže nás pořád je dohromady něco kolem 25 kapříků, v poměrně širokém věkovém rozpětí.

Hudební styl nemáme nijak vyhraněný. Čerpáme inspiraci z folku, jazzu, rocku i klasické hudby, ale především od Pána Boha :) V poslední době se nám trochu rozrůstá kapela a mění její obsazení, stále se ale hodně soustředíme na zpěv a vícehlasy, které nás jako soubor charakterizují.

Nyní už se pilně připravujeme na CSA :) Přidali jsme do repertoáru pár novinek, takže se na ně můžete těšit stejně jako na ty „staré dobré“, které už třeba znáte. My se rozhodně těšíme na vás a na to, že nám s tím zpěvem pomůžete :)

Za KaPry,

maree

 

Odkazy:

webové stránky: http://kapela-prichovice.cz/

facebook: http://www.facebook.com/KapelaPrichovice

YouTube: http://www.youtube.com/SborKapri

 

Foto: Dominik David

Zobrazeno 2024×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Společnost, církev, mladá generace… chceš doopravdy něco změnit?
Anonymní dav nebo skutečné společenství?
Zaostřeno na vztahy.
Akce, která se neopakuje každý rok… využiješ příležitost?
jQuery Slide

Rubriky a kategorie