Jaký význam pro tebe má logo setkání animátorů?

13. 4. 2014 22:29

Přemýšleli jste někdy nad významem a symbolikou loga Celostátního setkání animátorů? Podle autora Jakuba Klimeše je návrh loga je velmi významově otevřený a široký, takže si v něm každý může najít vlastní myšlenku.

„Logo ve mně vyvolává pocit obrazu skutečného společenství,“ říká vedoucí Sekce pro mládež, o. Jenda Balík. S touto myšlenkou souhlasí i studentka Maruška Slavíková z tiskového týmu CSA: „Pro mě znamená tvořit jednotu ve společenství lidí, kteří se snaží jít aktivně za Kristem.“

Původní význam je skutečně široký a má několik úrovní. „Samotné postavy mohou připomínat květ, květ církve. Také jsem je záměrně koncipoval do písmene ´i´, jako symbol informací, které jsou jednou z významných deviz animátorů,“ vysvětluje autor loga Jakub Klimeš. „Celek je kompozičně dynamický, aby se podtrhlo mládí, živost a radost,“ dodává. 

„Logo připomíná biblický citát ´kde jsou dva nebo tři, tam jsem i já uprostřed nich´,“ zamýšlí se tisková mluvčí setkání Anička Bekárková. „Pěkně taky vystihuje poselství letošního setkání, že nikdo není ostrov a přátelství je pro život velice důležité.“ Při hlubším zkoumání tak určitě můžete dojít i k pestřejším závěrům. „Připadá mi, že znázorňuje mladé lidi, kteří dělají společně jednu věc – jdou za jedním cílem. Možná sportují, ale možná dělají ještě lepší věci,“ naznačil například vedoucí moderátorské skupinky Vojtěch Jurásek.

A co logo znamená pro vás? Napište nám do komentářů :)

 

Zobrazeno 1556×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Společnost, církev, mladá generace… chceš doopravdy něco změnit?
Anonymní dav nebo skutečné společenství?
Zaostřeno na vztahy.
Akce, která se neopakuje každý rok… využiješ příležitost?
jQuery Slide

Rubriky a kategorie