Animátorský kurz mi dal manžela a směřování k Bohu, říká animátorka Jana

21. 5. 2014 17:06

Janča Brabencová napřed působila jako animátorka v brněnské diecézi, teď už patří k diecézi královéhradecké. Co jí kurz přinesl a jak ho prožívala? Přečti si v následujícím rozhovoru.

Jak ses k animátorství dostala?

Přivedli mě k tomu kamarádi ze společenství v naší břeclavské farnosti. Animátorský kurz jsem potom dělala v Osové Bítýšce od roku 2009.

Co Ti tento kurz dal?

To nejlepší, co mi animátoři dali, je můj manžel. Potkali jsme se na CSA v Kroměříži. Jinak animátorský kurz mě taky přivedl zpátky k víře. Než jsem na něj začala jezdit, byla jsem trochu na scestí. Vůbec jsem nevěděla, kam chci směřovat svůj život. Animátoři mi ukázali, že ho chci směřovat k Bohu.

Co se Ti na kurzu nejvíc líbilo?

Měli jsme skvělé společenství, byli jsme k sobě upřímní, žádné lhaní a přetvářky. Se spolužáky ve škole to přece jen není vždycky tak ideální. Z programu byla potom nejzajímavější jedna hra. Byli jsme v situaci, kdy vybuchla atomová bomba, měli jsme úkryt. A nikdo to nepřežil. :) Nebo možná jo? Už si to nepamatuju.

Jak využíváš dovednosti získané na animátorském kurzu?

Teď právě je moc nevyužívám. Před dvěma lety jsem se přistěhovala do Hlinska, takže jsem ve farnosti nová. Ještě to tam tak dobře neznám, trochu se bojím nějak moc se tam angažovat. Navíc přes týden bývám většinou ve škole v Brně.

Chystáš se na letošní CSA?

Asi ne. Ne že bych si na to přišla stará, raději chci ten prázdninový čas věnovat manželovi. Sice bychom mohli jet spolu, ale on pracuje, takže nemá tolik dovolené.

redaktorka Áňa

Zobrazeno 1424×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Společnost, církev, mladá generace… chceš doopravdy něco změnit?
Anonymní dav nebo skutečné společenství?
Zaostřeno na vztahy.
Akce, která se neopakuje každý rok… využiješ příležitost?
jQuery Slide

Rubriky a kategorie