Vojenský kaplan, kardinál i psychoterapeutka. Program CSA bude skutečně pestrý

25. 6. 2014 15:44

Co mají společného filosof, vojenský kaplan v Iráku, učitel hebrejštiny, zakládající člen skupiny Prádelna a spolupracovník Václava Havla? Ti všichni budou přednášet na CSA!

Tomáš Hoffman z DCŽM Vesmír se zúčastnil dvou misí v Iráku jako vojenský kaplan, na Celostátním setkání animátorů však bude bojovat na poli duchovním. Svou přednášku věnuje problémům v modlitbě či ve společenství. Jak vůbec se spolčem začít a jak ho vést, poradí také Miroslav Šimáček, který v sedmdesátých letech „kazil mládež“ a byl proto přeložen do Příchovic. Dnes díky tomu existuje další diecézní centrum pro mladé – příchovická Křižovatka.

O relativismu a jeho příčinách i možných úskalích promluví filosof Roman Cardal, autor knihy Bůh ve světle filosofie. Roman Cardal se zabývá hlavně theodiceou – otázkou, proč všemohoucí a dobrý Bůh dopouští zlo.

Skládat hudbu prý začal Petr Koronthály v pěti letech, jeho prvním počinem je nedochovaná avantgardní skladba Čím výš, tím líp. Zakladatel skupiny Prádelna pohovoří o hudebním doprovodu liturgie či výběru konkrétních písní ke mši svaté.

Také se vám při čtení Bible někdy dělají mžitky před očima? Nechápete, k čemu jsou dobré výčty jmen, a zdá se vám, že už asi nerozumíte česky? Potom zkuste přednášku učitele hebrejštiny Stanislava Pacnera. Její název – Jak přistupovat k Bibli, aby pro mě byla živým slovem – za sebe mluví jasně.

Na CSA se bude diskutovat o povoláních, vztazích i přátelství

O církvi a životě v ní přijede na CSA diskutovat Tomáš Holub, bývalý vojenský kaplan v Bosně a Hercegovině, který se podílí na vedení táborů JUMP. Zájemce o světové dění v církvi jistě potěší i přenáška kardinála Dominika Duky, která bude o papeži Františkovi.

Hledajícím i těm, kteří už našli, jsou určené přenášky týkající se životních povolání, široká je i nabídka přednášek s tématem vztahů. O rodině se vším, co k ní patří, promluví manželé Fischerovi – maminka čtyř dětí Klára, a Pavel, bývalý velvyslanec České republiky ve Francii a spolupracovník Václava Havla.

Vztahům a obtížím v nich, kamarádství a přátelství se bude ve své přednášce věnovat speciální pedagožka a psychoterapeutka Hana Imlaufová. Na vztahy z hlediska manipulace či facebookových přátelství nahlédne Jan Čapek. O povolání a jeho hledání bude přednášet Jiří Kupka.

To je však stále jen malá ochutnávka z programové nabídky CSA, které toho celkově ve dnech 17. až 23. srpna nabídne mnohem víc. Proto zbytečně neotálej s přihlášením, ať tuto událost roku nepropásneš. Zároveň zapřemýšlej, ke které přednášce se cítíš být povolán ty?

redaktorka Áňa

Zobrazeno 1962×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Společnost, církev, mladá generace… chceš doopravdy něco změnit?
Anonymní dav nebo skutečné společenství?
Zaostřeno na vztahy.
Akce, která se neopakuje každý rok… využiješ příležitost?
jQuery Slide

Rubriky a kategorie