Ať v horku či v dešti, čekáme tě v Třešti!

8. 7. 2014 19:47

Proč přijet do Třeště? Důvodů je dost a dost. Jedním z hlavních je rozhodně bohatý program a pestrý seznam přednášejících. Kdo všechno přijede a co se bude dít? Pojď s námi nakouknout pod pokličku organizátorům!

„Deset let jsem hledal, jaký je rozdíl mezi táborem a dobrým táborem,“ říká Petr Čevelík. Přednáška Stan, toaleťák a Ježíš aneb Co potřebuje dobrý tábor bude shrnutím jeho poznatků o tom, kým má být dobrý vedoucí, co dělá křesťanský tábor křesťanským, jak se to dělá a jestli se to vůbec udělat dá.

Budování krásného vztahu vyžaduje úsilí. Věnovat čas lidem nám obvykle nedělá problém, ale jak je to s Bohem? Co dělat pro naše přátelství s Ním poradí biskup Karel Herbst. Otázkám duchovního života se bude věnovat i Pavel Stuška. Jeho přednáška je zaměřená na duchovní doprovázení – jak najít toho, kdo nám bude oporou a pomůže hlouběji prožívat duchovní život? A může mladý člověk sám někoho doprovázet?

Podivná esoterika i setkání ve zpovědi

Kdo by si nepřál studovat na čarodějné škole v Bradavicích, kdo nikdy nesnil o lehce splněných přáních, kdo nebyl zvědavý na svou budoucnost? Někteří lidé se se svými touhami uchylují ke kartám, horoskopům a jiným pomůckám. Přehled o nebezpečí esoteriky a okultismu, a případně návod na opuštění těchto svůdných cest získáte na přednášce Jitky Krausové.

Zpověď. Přicházíme s obavami a odcházíme s radostí a klidem v srdci. Nebo taky ne. Proč vůbec ke zpovědi chodit, když nás Bůh přece slyší kdykoli a kdekoli? Proč se studem říkat druhému člověku o svých chybách? Pokud toužíte prožít zpověď nikoli jako otravu, ale příjemné setkání, navštivte přednášku Františka Blahy. O smíření a odpuštění bude mluvit také Antonín Krasucky. Jak odpuštění  získat, ale jak ho také umět dát a prosit o něj – o tom bude řeč.

Dobro versus zlo. A co láska?

Škola, koníčky, brigády. A do toho stíhat mši svatou, zpovědi, četbu Písma, modlitby? Jak být křesťanem v uspěchaném moderním světě poradí Josef Prokeš. Jak se orientovat v široké nabídce různých možností, které nám dnešní svět nabízím jak rozpoznat co je dobré a zlé? O tom bude diskutovat biskup Jiří Paďour.

„Člověk nemůže žít bez lásky. Je sám sobě nepochopitelnou bytostí a jeho životu chybí smysl, nepozná-li lásku, nesetká-li se s ní, nezakusí-li ji, neosvojí-li si ji a nemá-li na ní živou účast,“ píše Jan Pavel II. ve své první encyklice Redemptor Hominis (v češtině Vykupitel světa). O tomto lidském povolání milovat, o teologii těla a o vztahu mezi mužem a ženou pohovoří manželé Novákovi. Nabídnou zamyšlení nad tím, co o těchto tématech napsal právě Karol Wojtyla.

Co na Tebe ještě čeká v Třešti? Přečti si to v předchozím článku. Nebo sbal krosnu i kamarády a přijeď se přesvědčit na vlastní oči i uši na Celostátní setkání animátorů!

redaktorka Áňa

Zobrazeno 1382×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Společnost, církev, mladá generace… chceš doopravdy něco změnit?
Anonymní dav nebo skutečné společenství?
Zaostřeno na vztahy.
Akce, která se neopakuje každý rok… využiješ příležitost?
jQuery Slide

Rubriky a kategorie