Sourozenci z brněnské diecéze: animátorské dovednosti využíváme v zaměstnání i na táborech

2. 7. 2014 16:45

Bára a Petr jsou sourozenci a taky animátoři z brněnské diecéze.  Prozradili nám, jak se k animátorství dostali a co všechno se daří zorganizovat pro děti a mládež v jejich rodné farnosti v Moutnicích. 

Jak jste se o animátorství dozvěděli?
Bára:  
K animátorství jsem se dostala přes našeho tehdejšího faráře, otce Františka Koukala, s nímž jsme o těchto kurzech mluvili. V té době už jsem pracovala s dětmi a mládeží na našem táboře. Proto jsem se rozhodla jít do toho.

Petr: Ani sám nevím, nějak to vyplynulo z toho, že jsem jezdil na tábory, nejdřív jako dítě a pak jako praktikant a vedoucí. Taky jsem hrával s naší dětskou scholou Piškotci a dělali jsme pro ně akce typu víkendového soustředění, výlety atd. Nějak to prostě vyplynulo ze situace.

Co ti tento kurz dal? 
Bára: 
Myslím, že díky těmto kurzům jsem líp poznala sebe sama, ale taky spoustu fajn lidí. Člověk měl možnost diskuse na různá zajímavá témata ohledně víry, ale i ohledně každodenního života. Taky jsme zažili spoustu zábavy. A samozřejmě to člověka posunulo dál i ve víře a měl možnost prožívat krásné společenství.

 Pokud si ještě vzpomeneš, co se ti na kurzu  nejvíc líbilo? Co bylo podle tebe na  animátorském kurzu nejlepší?
 Bára: 
Přiznám se, že už je to dost dávno, takže si už si moc konkrétně nevzpomenu. Ale utkvěly mi zejména některé zážitkové hry.
 Petr: 
Určitě to byly skvělé víkendy v Osové Bítýšce. Parta týmáků, kteří tam tehdy byli, byla výborná. Program měli vypilovaný do detailu a určitě jsme se tam nenudili.

Kde všude využíváš dovednosti získané v animátorském kurzu?

Bára: Nejvíc asi na táborech pro děti a na táborech pro mládež, které pořádáme. Pak samozřejmě v mém zaměstnání.  

Petr: Teď už je tolik nevyužívám, ale dokud jsem hrál a pracoval s Piškotkama, tak jsem je vyžíval hodně často. A samozřejmě taky na táborech.

Báro, co všechno jste organizovali s Petrem společně?
Tábory pro děti, tábory pro mládež, každoroční svatojánské ohně, hody - to je vlastně taky práce s mládeží :)

Petře, jaké další akce jste s Bárou připravovali?
Kromě orelského farního tábora v Osové Bítýšce jsme společně organizovali NěcoJakoTáborProVelký. To byly akce pro děcka, co s námi jezdily na tábor, ale protože už byly trochu starší a na normální tábor jet nemohly, tak jsme pro ně udělali třeba akci v Ostrově nad Oslavou, kde má faru "pod palcem" otec František Koukal, který u nás v Moutnicích byl dlouho farářem. Faru nám na týden půjčil a my jsme si tam užili pěkných pár dní. Taky jsme s Bárou dvakrát pořádali vodu pro starší děcka z farnosti.

Báro, jako učitelka jsi denně mezi dětmi a mládeží. Hodí se ti v práci nějak zkušenosti z animátorského kurzu?
Zkušenosti z animátorských kurzů určitě využívám.

Zažila jsi v poslední době při práci s dětmi nějaké překvapení?

Jsem teď plná dojmů ze školy v přírodě s mojí třídou a pořád nevycházím z úžasu, jak je možné, že si rodiče myslí, že jejich dítě vydrží s půllitrovou lahví v 35 stupňovém vedru celodenní výlet. Naštěstí se najdou dobří lidé a vodu darují.

redaktorka Magda

Zobrazeno 1037×

Komentáře

Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Společnost, církev, mladá generace… chceš doopravdy něco změnit?
Anonymní dav nebo skutečné společenství?
Zaostřeno na vztahy.
Akce, která se neopakuje každý rok… využiješ příležitost?
jQuery Slide

Rubriky a kategorie